CS3W-455MS
Panou solar fotovoltaic monocristalin, Canadian Solar Hiku CS3W-455MS, 455Wp, 144 celule
Anunta-ma cand revine in stoc
CS3W-455MS este un panou solar fotovoltaic, de la Canadian Solar. Acesta dispune de un numar de 144 celule tip monocristalin si furnizeaza o putere maxima de 455 W. Eficienta acestui panou monocristalin este una ridicata de aprox. 20.6 %, avand foarte putine pierderi de energie. CS3W-455 are un avantaj foarte mare fata de alte panouri fotovoltaice, iar acesta consta in faptul ca minimizeaza impactul microfisurilor, prezentand si o toleranta ridicata la umbrire. Tehnologia inovatoare ofera performanta superioara si iradiere scazuta atat dimineata, seara, cat si in zilele cu cer innorat. De asemenea, panoul ofera cresterea productiei de energie a modulului si randamentul general al sistemului fotovoltaic. Sarcina suportata pentru zapada este una destul de importanta, si anume 5400 Pa, iar sarcina de vant este de pana la 3600 Pa. Gradul de protectie este garantat de standardul IP68, panoul fiind rezistent la conditii meteo nefavorabile, precum apa si praf. Scheletul panoului este fabricat din aluminiu anodizat, iar suprafata din sticla temperata de 3.2 mm. Dimensiunile sunt: 2108 x 1048 x 40 mm. Tip celula: monocristalin Numar celule: 144 [ 2 X (12 X 6) ] Putere Maxima: 455W Eficienta modul: 20.6 % Tensiune maxima (Vmp): 41.3 V Curent maxim (Imp): 11.02 A Tensiune in circuit deschis (Voc): 49.3 V Curent de scurt circuit (Isc): 11.66 A Tensiune maxima sistem: 1000 V Rezistenta mecanica: 5400 Pa Rezistenta la vant: 3600 Pa Cabu: 4 mm2 (IEC), 12 AWG (UL) Conectori: T4 sau H4 UTX sau MC4-EVO2 Material: schelet fabricat din aliaj de aluminiu anodizat si suprafata confectionata din sticla temperata de 3.2 mm Grad de protectie: IP68 Dimensiuni: 2108 x 1048 x 40 mm Greutate: 24.9 Kg