SUN2000-100KTL-M1-PF
Invertor On Grid trifazat Huawei SUN2000-100KTL-M1, 100 kW
2 produse in stoc. Grabeste-te!
SUN2000-100KTL-M1 este un invertor On Grid trifazat, de la Huawei. Acesta face parte dintr-o serie de produse care utilizeaza topologia de circuit in trei trepte, randamentul sau maxim fiind de pana la 98.8 %. Rezultatele la testul de fotoni sunt A+/A+ atat la iradianta ridicata, cat si la iradianta medie. Cele 10 trackere MPPT cu care este echipat sunt adaptabile si flexibile pentru un randament extrem de ridicat al instalatiilor fotovoltaice utilizate. Modulul de protectie la trasnet AC si DC si posibilitatea de racire naturala a sistemului imbunatatesc fiabilitatea produsului. Astfel, acest invertor trifazat are o adaptabilitate buna la mediu si poate fi utilizat atat pentru uz casnic, cat si pentru sisteme mai mari, iar utilizarea sa este una extrem de usoara prin ecranul cu indicatori LED, adaptor WLAN si aplicatia FusionSolar (Android/iOS). Puterea invertorului este de 100.0 kW, iar puterea nominala de iesire 110.000 W. Gradul de protectie este garantat de standardul IP66, invertorul fiind rezistent la apa si praf. Temperatura optima de functionare este cuprinsa in intervalul -25°C si +60°C.
  • Tip invertor: On Grid
  • Faza invertor: trifazat
  • Putere invertor: 100.0 kW
  • Putere maxima invertor: 110.0 kW peak
  • Eficienta maxima: 98.8% @480 V, 98.6% @380 V / 400 V
  • Tip de unda invertor: unda sinusoidala pura
  • Numar de MPPT: 10
  • Tensiune de lucru MPPT: 200-1000 V
  • Curent de intrare maxim: 26 A
  • Tensiune de intrare maxima: 1100 V
  • Putere nominala de iesire: 110.000 W
  • Curent de iesire max: 133.7 A @480 V, 160.4 A @400 V, 168.8 A @380 V
  • Distorsiune armonica totala: ≤ 3 %